XVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego w Poznaniu.

W niedzielę 1 marca br. w Poznaniu odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego, w którym wzięli udział uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Cechowi adepci sztuki fryzjerskiej, znajdujący się pod czujnym okiem Mistrzyń Szkolących: Agnieszki Zyguły oraz Elżbiety Braszki, wzięli udział w zmaganiach konkursowych w kategoriach: fryzura męska, damska fryzura wieczorowa oraz fale na mokro. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Zajęcia preorientacji zawodowej dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie.

W poniedziałek 2 marca 2020 r. Cechową Szkołę Rzemieślniczą w Gnieźnie odwiedzili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, którzy zapoznali się z ofertą edukacyjną CSR Gniezno. Przedstawiciele Ekipy CSR opowiedzieli o szkolnictwie branżowym, możliwościach dalszego rozwoju po ukończeniu nauki w szkole branżowej I stopnia oraz o zawodach rzemieślniczych. W dalszej części zajęć, uczniowie ZSP Mielżyn wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez uczniów CSR Gniezno kształcących się w zawodzie kucharz.

Uczniowie CSR Gniezno z wizytą w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie

Uczniowie klas 1Ag i 1Bg, poznając bliżej historię Naszej Małej Ojczyzny, mieli okazję zwiedzić Dom Powstańca Wielkopolskiego, zapoznać się z wystawą poświęconą dziejom Gnieźnieńskich Żydów oraz wziąć udział w pasjonujących warsztatach mających odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: Czym dla mnie jest niepodległość? Spotkanie z nowoczesnym, a zarazem niezwykle twórczym sposobem ukazywania historii, będącym istotą przedstawiania współczesnej narracji historycznej, stało się dla uczniów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie oraz ich opiekunów rzeczywistą realizacją hasła tradycja i nowoczesność, będącego jednym z mott filozofii działalności placówki.

28. Finał WOŚP

W niedzielę 12 stycznia br. uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, wraz z Pedagogiem Szkolnym – Krystyną Żok wzięli aktywny udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Reprezentacja Ekipy CSR z niezwykłą inwencją zabrała się za tworzenie wspaniałych fryzur, malowania włosów oraz twarzy (w niezwykle wymyślne wzory). Kolejka chętnych do artystycznej zmiany imagu była naprawdę imponująca, co świadczy tylko o talentach młodych adeptów sztuki rzemieślniczej. Przy okazji tych działań, cały czas do puszek WOŚP zbierano datki, które w tym roku zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową.
Oczywiście humory cały czas wszystkim dopisywały, o czym świadczą promienne uśmiechy poniżej 😉