Uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Zgodnie z tradycją, jak co roku, Przedstawiciele Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, wraz z Zarządem Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, wzięli udział w miejskich uroczystościach upamiętniających rocznice odzyskania niepodległości. Reprezentacja Społeczności Szkolnej, w osobach Pani Dyrektor Krystyny Jarosz oraz Pani Wicedyrektor Katarzyny Piechockiej, złożyła kwiaty pod pomnikiem Króla Bolesława Chrobrego, u stóp gnieźnieńskiej archikatedry. Na zakończenie uroczystości, wedle obyczaju, rzemieślnicy wraz reprezentantami Wspólnoty CSR Gniezno, spotkali się na tradycyjnej kawie i rogalu w siedzibie Cechu.

„Gęsina na Imieninach” – imieniny ulicy Święty Marcin w Poznaniu.

Ekipa CSR wzięła udział w uroczystej, niezwykle barwnej i radosnej paradzie z okazji imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu. W ten sposób uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, nie tylko w oryginalny sposób uczcili 101. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości, lecz również mieli okazję przyjrzeć się z bliska pięknej – ponad stuletniej – tradycji, stanowiącej dziedzictwo kulturowe Wielkopolski. Jeżeli już wspominamy obyczaje Świętomarcińskie, to warto przypomnieć o tym, że nie tylko rogalem słynna jest Wielkopolska. To również wspaniała gęsina, która najlepiej smakuje na Świętego Marcina.

Apel Pamięci z okazji zbliżających się obchodów Święta Niepodległości

W piątek 8 listopada br. w auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM odbył się „Apel Pamięci” Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, który został zorganizowany w ramach zbliżających się obchodów Święta Niepodległości. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu, wygłoszonego przez nauczyciela historii w CSR Gniezno – Bartosza Kanika pt. „Jak to z Niepodległą było”, któremu towarzyszyła prezentacja audiowizualna, uczniowie wraz z dyrekcją i przedstawicielami grona pedagogicznego wspólnie odśpiewali Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Niezwykle radosnym elementem dzisiejszej uroczystości w Szkole Cechowej, który stanowił uzupełnienie oficjalnej – podniosłej części „szkolnych obchodów  11 Listopada”, stało się wspólne zdjęcie „w muchach”. Uczniowie CSR Gniezno, grono pedagogiczne oraz dyrekcja szkoły, włączyli się tym samym w akcję zorganizowaną przez Urząd Miasta Gniezna #przywdziejmuche.

Akcja krwiodawstwa w CSR Gniezno

W poniedziałek 28 października br. w Klubie Studenckim IKE UAM w Gnieźnie, odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, która została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, przy współudziale Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Honorowym krwiodawcom – przedstawicielom Społeczności Szkolnej CSR Gniezno oraz Braci Studenckiej IKE UAM, towarzyszyło podczas tej, jakże szlachetnej akcji, hasło krwiodawstwa: Krew ratuje życie. Dlatego też, pomimo groźnie wyglądających igieł, wszystkim dopisywały świetne humory, a uśmiechy nie schodziły z twarzy 🙂