Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

26 czerwca br. w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie zakończono Rok Szkolny 2019/2020 – rok szkolny, który stał się czasem wielkich wyzwań dla całej Społeczności CSR Gniezno. Sytuacja związana z pandemią COVID19 wymusiła na nas zastosowanie specjalnych środków, dlatego też, w tym roku zabrakło oficjalnej uroczystości pożegnania klas trzecich oraz promocji uczniów klas pierwszych i drugich. Pomimo tych wszystkich ograniczeń, Wychowawcy klas 3 pożegnali swoich Uczniów, którzy od tego momentu stali się Absolwentami Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – jest to już drugi rocznik, który opuścił mury Rzemieślniczej Almae Matris. W przypadku uczniów młodszych klas, odbierali oni świadectwa indywidualnie. Jesteśmy dumni z osiągnięć Uczniów CSR Gniezno – ich postawy i zaangażowania. Dziękujemy również za trud i poświęcenie Nauczycieli, Mistrzów Szkolących oraz Rodziców, dla których okres pandemii i związanego z nią zdalnego nauczania był czasem niezwykle wytężonej pracy. Życzymy całej Społeczności CSR Gniezno, aby tegoroczne wakacje letnie stały się okazją do wytchnienia – bezpiecznego wypoczynku i pozwoliły zebrać siły do dalszej, twórczej pracy w nowym roku szkolnym.

XVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego w Poznaniu.

W niedzielę 1 marca br. w Poznaniu odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego, w którym wzięli udział uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Cechowi adepci sztuki fryzjerskiej, znajdujący się pod czujnym okiem Mistrzyń Szkolących: Agnieszki Zyguły oraz Elżbiety Braszki, wzięli udział w zmaganiach konkursowych w kategoriach: fryzura męska, damska fryzura wieczorowa oraz fale na mokro. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Zajęcia preorientacji zawodowej dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie.

W poniedziałek 2 marca 2020 r. Cechową Szkołę Rzemieślniczą w Gnieźnie odwiedzili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, którzy zapoznali się z ofertą edukacyjną CSR Gniezno. Przedstawiciele Ekipy CSR opowiedzieli o szkolnictwie branżowym, możliwościach dalszego rozwoju po ukończeniu nauki w szkole branżowej I stopnia oraz o zawodach rzemieślniczych. W dalszej części zajęć, uczniowie ZSP Mielżyn wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez uczniów CSR Gniezno kształcących się w zawodzie kucharz.

Uczniowie CSR Gniezno z wizytą w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie

Uczniowie klas 1Ag i 1Bg, poznając bliżej historię Naszej Małej Ojczyzny, mieli okazję zwiedzić Dom Powstańca Wielkopolskiego, zapoznać się z wystawą poświęconą dziejom Gnieźnieńskich Żydów oraz wziąć udział w pasjonujących warsztatach mających odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: Czym dla mnie jest niepodległość? Spotkanie z nowoczesnym, a zarazem niezwykle twórczym sposobem ukazywania historii, będącym istotą przedstawiania współczesnej narracji historycznej, stało się dla uczniów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie oraz ich opiekunów rzeczywistą realizacją hasła tradycja i nowoczesność, będącego jednym z mott filozofii działalności placówki.