„Warsztaty z Mistrzem”- spotkanie z Mistrzem Fryzjerskim Tomaszem Drabem

W poniedziałek 20 maja br. w Cechowej Szkole Rzemieślniczej odbyły się warsztaty dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. Gwiazdą, a zarazem prowadzącym niniejsze spotkanie, był Tomasz Drab – Mistrz Świata, Europy i Polski we fryzjerstwie. Uczniowie CSR Gniezno mieli okazję zobaczyć Mistrza w akcji (niektórzy na własnych włosach), jak również otrzymali wiele pożytecznych rad dotyczących prowadzenia własnej kariery zawodowej – z tą najważniejszą, że należy wyznaczać sobie w życiu cele i dążyć do ich realizacji. Jak powiedział na zakończenie spotkania Tomasz Drab – nie można bać się swoich marzeńnależy je realizować.
Mamy nadzieję, że spotkanie z Rzemieślnikiem – Mistrzem w swoim zawodzie, autentycznym Fachowcem z pasją, stanie się motywacją dla adeptów Rzemiosła z Cechowej Szkoły w Gnieźnie, do dalszej rzetelnej pracy nad sobą i dla siebie.

Spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Czytam i Czuję”.

W poniedziałek 13 maja br. Przedstawiciele Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie: Dyrektor – dr inż. Krystyna Jarosz, Pedagog – Krystyna Żok oraz uczniowie klasy 1C: Laura Szulkowska oraz Adam Kozanecki, wzięli udział w spotkaniu z przedszkolakami w ramach akcji Czytam i Czuję, której nadrzędnym celem jest zapoznawanie dzieci (już od najmłodszych lat) z Rzemiosłem oraz szkolnictwem zawodowym. Ambasadorzy Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie opowiedzieli najmłodszym o pracy kucharzy, cukierników, piekarzy – tj. zawodów związanych z przetwarzaniem żywności. Korzystając z okazji, w formie zabawy, przybliżono przedszkolakom zasady zdrowego żywienia m.in. poprzez wspólne tworzenie piramidy żywienia. Udział w niniejszym projekcie oraz współpraca z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, stały się dla Społeczności CSR Gniezno niezwykle inspirującym doświadczeniem – w szczególności spotkanie z niezwykle bystrymi przedszkolakami 🙂

Turnieju Futsalu o Puchar Dyrektora Instytutu Kultury Europejskiej UAM z okazji Dnia Sportu

8 maja br. zespół piłkarzy z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, pod wodzą Nauczycielki Wychowania Fizycznego Anny Lubawy, wziął udział w Turnieju Futsalu o Puchar Dyrektora Instytutu Kultury Europejskiej UAM, który odbył się w ramach Dnia Sportu. Zawodnicy CSRGniezno zajęli II miejsce, natomiast Dominik Tchórzewski został uznany Zawodnikiem Turnieju  Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Instytut Kultury Europejskiej UAM

Drzwi otwarte w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

7 maja br. w auli Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie odbyły się drzwi otwarte Cechowej Szkoły Rzemieślniczej. Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy zdecydowali się, lub jeszcze rozważają, podjęcie nauki w CSR Gniezno i związanie swojej przyszłości z Rzemiosłem, mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Społeczności Szkoły Rzemieślniczej. W trakcie rozmów poruszano tematy związane z ofertą edukacyjną naszej Szkoły, w tym z harmonogramem zajęć oraz propozycją zawodów, w których można się kształcić. Mamy nadzieję, że w sposób wyczerpujący odpowiedzieliśmy na zadawane pytania i skutecznie rozwialiśmy wszelkie wątpliwości.