Pierwszy Dzień Wiosny w CSR Gniezno

W ramach Pierwszego Dnia Wiosny w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie, odbyło się podstawowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla członków Społeczności Szkolnej. Co ciekawe, zostało ono przeprowadzone przez ucznia klasy 3B – Macieja Różaka, który na co dzień jest strażakiem-ratownikiem w OSP Latalice. Kolejną inicjatywą związaną ze świętowaniem nadejścia kalendarzowej wiosny, była akcja zorganizowana przez nauczycielkę języka polskiego – mgr Joannę Ślachciak, która wraz z uczniami włączyła się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – Dnia dwóch różnych skarpetek. Poza opisanymi powyżej aktywnościami, na uczniów CSR Gniezno czekały gry planszowe – będące doskonałym narzędziem integracji, odbył się turniej piłkarski na pobliskim Orliku, a w jednej z sal, adepci sztuki fryzjerskiej czesali wszystkie chętne osoby. Ten dzień był niezwykle twórczy, rozwojowy i radosny jak na wiosnę przystało.

Święto Rzemieślników – wspomnienie Św. Józefa

19 marca br. Brać Rzemieślnicza zrzeszona w Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie uroczyście obchodziła wspomnie swojego Patrona – Świętego Józefa Rzemieślnika. Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – placówki kształcącej przyszłych adeptów Rzemiosła, pomna tradycji, która stała się istotnym fundamentem funkcjonowania Szkoły Cechowej wzięła aktywny udział w ww. uroczystościach. Uczniowie klas: 2A, 2C i 3B wystawili historyczne poczty sztandarowe i wraz z przedstawicielami Rady Pedagogicznej oraz Rady Szkoły uczestniczyli w przemarszu z siedziby Cechu Rzemiosła do kościoła farnego, a następnie wzięli udział we Mszy Św.

Podsumowanie 27. Finału WOŚP-u

12 marca br. odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego gnieźnieńskiego Finału WOŚP-u, w którym wzięli udział przedstawiciele Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie: Pedagog – Krystyna Żok, Przewodnicząca Rady Szkoły – Agnieszka Zyguła oraz Nauczyciel Przedmiotów Zawodowych – Piotr Mikuła. Społeczność CSR Gniezno, wespół z Bracią Rzemieślniczą,  aktywnie włączyła się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

foto. dzięki uprzejmości Gniezno24.com

XVI Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego w Poznaniu.

W niedzielę 3 marca br. w Poznaniu odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego, w którym wzięli udział uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Cechowi adepci sztuki fryzjerskiej, znajdujący się pod czujnym okiem Mistrzyń Szkolących: Agnieszki Zyguły oraz Elżbiety Braszki, wzięli udział w zmaganiach konkursowych w kategoriach: fryzura męska, damska fryzura wieczorowa oraz fale na mokro. W ostatecznym rozrachunku, nasi zawodnicy efektywnie zaprezentowali swoje umiejętności, m.in. plasując się na: 4 miejscu – Weronika Zakrzewska (kat. Ja stylista), 5 miejscu – Jakub Bartz (kat. fryzjerstwo męskie) oraz w środku stawki: Edyta Rurek, Wiktora Tomaszewska, Jessica Andrzejewska, a także Nicole Zwolenkiewicz. Serdecznie gratulujemy!