Zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w trakcie wakacji (i nie tylko)

“Bezpieczne wakacje” pod tym hasłem, w tygodnia poprzedzających przerwę wakacyjną, odbyły się specjalne zajęcia profilaktyczne dla uczniów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, których inicjatorką i organizatorką była Pani Pedagog Anna Sołtys-Stawowa. Członkowie Ekipy CSR najpierw przygotowali materiały dydaktyczne, a następnie zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom najważniejsze informacje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem (które, jak się później okazało, odnosiły się nie tylko do wakacyjnego wypoczynku). Tematyka zajęć była bogata i różnorodna – od bezpieczeństwa w sieci, poprzez bezpieczny wypoczynek nad wodą, w lesie i w górach, po propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze. Oczywiście, nie mogło zabraknąć krótkiego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w które zaangażowali się uczniowie będący strażakami ochotnikami.
Wakacje już tuż, tuż – bądźmy odpowiedzialni, bowiem nasze wybory mają wpływ zarówno na nasze życie, jak i na życie innych.

Wycieczka dydaktyczna do Sklejki Orzechowo

Jeszcze przed końcem roku szkolnego, ale już w nieco wakacyjnej atmosferze, stolarze z Ekipy CSR, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Stanisława Przybylskiego oraz Przemysława Jarosza, udali się w środę 15 czerwca br. na wycieczkę dydaktyczną do zakładu Sklejka Orzechowo, gdzie mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi technologiami produkcji różnego rodzaju sklejek oraz płyt drzwiowych i stolarskich. Tego typu wyjazdy są bardzo ważnym elementem teoretycznej nauki zawodu, bowiem prawdziwy fachowiec – nowoczesny rzemieślnik, obok znajomości zagadnień technologicznych, musi znać również materiał z którym pracuje. Cieszymy się, że uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie dzięki uprzejmości Władz Przedsiębiorstwa Sklejka Orzechowo, otrzymali wiele cennych, fachowych informacji mających wpływ na pogłębianie ich wiedzy zawodowej.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu w CSR Gniezno

25 maja oraz 1 czerwca (osobno dla tygodni A i B) Ekipa CSR świętowała Dzień Dziecka, któremu towarzyszyły szkolne obchody Dnia Sportu. W ramach tych wydarzeń odbyły się szkolne rozgrywki sportowe – turnieje siatkówki oraz piłki nożnej. Zaangażowanie zawodników rywalizujących ze sobą drużyn wpłynęło na wysoki poziom gry oraz autentyczne sportowe emocje, które towarzyszyły zarówno zawodnikom, jak i kibicom.
Ostatecznie w siatkówce triumfowały klasy: 2A (tydzień B) i 3Ag (tydzień A), natomiast w rozgrywkach piłkarskich zwyciężyły drużyny z klas: 3Bp (tydzień B) i 2C (tydzień A). Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy 🙂
Mimo kapryśnej pogody, wszystkim dopisywały świetne nastroje, dobre humory i chęć rywalizacji sportowej 🙂

Szkolenie “Instalacja systemów wentylacji mechanicznej w obiektach budowlanych”

W ramach realizacji projektu:Szkoła dla prawdziwych fachowców-kształcenie zawodowe młodzieży regionu gnieźnieńskiego” zrealizowano dla uczniów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, którzy kształcą się w zawodach: murarz-tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, szkolenie: „Instalacja systemów wentylacji mechanicznej w obiektach budowlanych”. W ramach zajęć, uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z zagadnieniami i urządzeniami związanymi z doborem odpowiedniego systemu wentylacji, zapewnienia stałego dopływu świeżego powietrza oraz  likwidacji wilgoci w domu.