Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich

W poniedziałek 28 listopada br. w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie odbył się I etap OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH. Fryzjerki z Ekipy CSR, skrupulatnie przygotowywane przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych – Panią Jolantę Bubacz, wspaniale sobie poradziły z zadaniami konkursowymi, wykazując się dużymi zasobami wiedzy z zakresu szeroko pojętego fryzjerstwa. Osiągnąwszy świetne wyniki, reprezentujące Cechową Szkołę rzemieślniczą w Gnieźnie zespoły: z klasy 3A Julia Sucharska i Wiktoria Pakuła oraz z klasy 3D Wiktoria Bosak i Aleksandra Kusa, dostały się do II etapu olimpiady Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, za sukcesy w II etapie.

Uroczyste nadanie Sztandaru Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie i ślubowanie uczniów klas pierwszych

Wreszcie Mamy Go – Sztandar CSRGniezno. W miniony czwartek 24 listopada 2022 r. odbyła się wspaniała uroczystość, historyczny moment dla Społeczności Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. W obecności licznych Gości – Przyjaciół i Sympatyków CSR Gniezno nadany został naszej Szkole przepiękny Sztandar, będący symbolem szczytnych wartości będących filarami Rzemiosła oraz Szkoły Cechowej. Ponadto, w tym wyjątkowym dniu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dumni i szczęśliwi, zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją dokumentującą ten wyjątkowy dzień 🙂

Święto Pluszowego Misia ze Szkolnym Kołem Wolontariatu w CSR Gniezno

W piątek 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Chcąc twórczo uczcić to radosne święto Wolontariusze z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie przeprowadzili zbiórkę pluszaków, które zostaną przekazane do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. Wszystkim darczyńcom z CSR Gniezno serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu.

Święto Niepodległości w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

Wielka Wojna a Odzyskanie Niepodległości oraz Patriotyzm Młodych … owe hasła stały się myślą przewodnią szkolnych obchodów Święta Niepodległości w CSR Gniezno, które odbyły się w czwartek 10 listopada. Zgodnie z tradycją, punktualnie o godzinie 11:11, Społeczność Szkoły Cechowej odśpiewała Hymn Polski – “Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie, wszyscy udali się do auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM, gdzie wspólnie obejrzeli filmowy montaż słowno-muzyczny pt. “Zrozumieć Niepodległą – z marzeń, do rzeczywistości”, przygotowany przez uczniów pod opieką wicedyrektora -Przemysława Jarosza oraz nauczyciela historii – Bartosza Kanika. Na zakończenie tej, jakże podniosłej uroczystości, aby należycie uhonorować słodki wielkopolski obyczaj związany z imieninami Świętego Marcina (obchodzonymi wszakże 11 listopada), każdy z uczestników został poczęstowany Świętomarcińskim Rogalem (certyfikowanym), wypieczonym w Piekarni-Cukierni Familly Fałkowo.