Na dolnośląskich szlakach

Nie samą pracą rzemieślnik żyje. Wspólne zwiedzanie pięknych zakątków Polski jest nie tylko jedną z ulubionych form aktywnego wypoczynku ludzi pracy, ale również niezłą okazją do dyskusji o przyszłości rzemiosła oraz szkolnictwa branżowego – w nieco mniej formalnej atmosferze.
Na zorganizowanej przez Cech Rzemiosła w Gnieźnie, w dniach 13-15 maja 2022 r. wycieczce, zawitała reprezentacja Grona Pedagogicznego CSR Gniezno, w osobach: naszej Pani Dyrektor Krystyny Jarosz oraz Przemysława Jarosza – nauczyciela informatyki oraz przedmiotów zawodowych. Uczestnicy wyjazdu, poza czasem przeznaczonym na omawianie kwestii dotyczących współpracy w ramach szkolnictwa branżowego, mieli okazję zwiedzić takie perły Dolnego Śląska jak m.in Kościół Pokoju w Świdnicy, zamek w Książu czy Afrykarium w ZOO Wrocław.

Spotkanie z zawodowcem w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2022

W poniedziałek 16 maja br. kucharze i cukiernicy kształcący się w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie wzięli udział w “Spotkaniu z zawodowcem”, które odbyło się w ramach “Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2022”. Młodzi rzemieślnicy z CSR Gniezno spotkali się z Mistrzem Świata w Cukiernictwie – Pawłem Mieszałą, który w fascynujący sposób opowiedział o pracy w zawodzie cukiernik, a także podzielił się “tajemną wiedzą cukierniczą”. Możliwość słuchania i obserwowania Mistrza Świata w swoim fachu – Rzemieślnika Pasjonata oraz krótkiej praktyki u Jego boku niezwykle zmotywowała uczniów do dalszego rozwijania własnych kompetencji zawodowych, jak również pozwoliła spojrzeć w nowy i niezwykle świeży sposób na cukiernictwo, które łączy w sobie rzemiosło z autentycznym artyzmem. Serdecznie dziękujemy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu za zorganizowanie tego spotkania oraz Mistrzowi Pawłowi Mieszale za pasjonujący wykład i nowatorskie ukazanie sztuki cukierniczej.

Fryzjersko-Kosmetyczne Mistrzostwa Polski 2022 MASTER OF BEAUTY

Po okresie żmudnych przygotowań pod okiem Mistrza Szkolącego Macieja Fabjańskiego, uczennica Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – Agata Dutkiewicz, zadebiutowała we Fryzjersko-Kosmetycznych Mistrzostwach Polski 2022 MASTER OF BEAUTY. Reprezentantka CSR Gniezno przygotowała fryzurę damską w kategorii “fryzury ślubne długich włosów”, korzystając z techniki zwanej fachowo szydełkowaniem. Serdecznie gratulujemy przygotowania wspaniałej fryzury, która zachwyciłaby niejedną pannę młodą.