Senioralia 2022

W sobotę 1 października wolontariusze z Ekipy CSR wzięli udział w Senioraliach 2022, zorganizowanych przez Urząd Miasta Gniezna i Miejską Radę Seniorów w Gnieźnie. Uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie przygotowali stanowisko do wizażu oraz stanowiska fryzjerskie, z których mogli skorzystać uczestnicy imprezy. Ponadto Młode Rzemichy zajęły się obsługą szatni.

Dzień Chłopca “na sportowo” w CSR Gniezno

W piątek 30 września chłopacy z Ekipy CSR obchodzili swoje święto “aktywnie” – “na sportowo”, w ramach zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski turnieju piłki nożnej halowej. Reprezentacje klas 3B, 2B oraz 1D pokazały, że futbol w wykonaniu Młodych Rzemichów stoi na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcy rozgrywek klasowych – majstry z 3B rozegrali jeszcze pasjonujące spotkanie z reprezentacją nauczycieli Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Po pasjonującej walce obfitującej we wspaniałe akcje boiskowe oraz hektolitrach wylanego potu i sercu pozostawionym na boisku, mecz zakończył się wynikiem 7-4 dla uczniów. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały słodkie upominki 🙂

Ekipa CSR “sprząta fyrtel”

Ziemia jest naszym domem, o który powinniśmy się troszczyć. To hasło towarzyszyło uczniom Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie z klas 1B i 1R, którzy pod opieką nauczycielek: Jolanty Bubacz oraz Anny Lubawy zajęli się porządkowaniem najbliższej okolicy w ramach akcji sprzątanie świata. W ramach działań proekologicznych Przedstawiciele Ekipy CSR nie tylko pozbierali śmieci, ale również dokonali segregacji odpadów.

DREMA 2022

W czwartek 15 września br. stolarze z Ekipy CSR wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego – DREMA 2022. Uczniowie, pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych – Pana Stanisława Przybylskiego oraz Pani Pedagog Krystyny Żok, mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w stolarstwie oraz przyjrzeć się nowym technologiom w przemyśle drzewnym i meblarskim. Ponadto adepci stolarstwa sprawdzili swoje umiejętności i zręczność w ramach konkursu „wbijania gwoździ”.