Wręczenie nagród laureatkom konkursu na fryzurę walentynkową

W poniedziałek 22 lutego br. odbyła się kameralna uroczystość (przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego) wręczenia nagród laureatkom konkursu na fryzurę walentynkową. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych triumfów w konkursach branżowych i nie tylko … bowiem dobry Rzemieślnik jest wszechstronnie wykształconym artystą w swoim fachu.

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, mające w twórczy sposób zachęcić Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagować zalety różnorodności językowej. Z tej właśnie okazji, przedstawiciele Ekipy CSR – uczniowie klasy 2Ap wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Juszak nagrali krótki filmik, ukazujący piękno języków europejskich, a w szczególności najpiękniejszego z nich – języka niemieckiego 🙂

Film znajduje się na szkolnym profilu FB: https://www.facebook.com/CSRGniezno

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

26 czerwca br. w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie zakończono Rok Szkolny 2019/2020 – rok szkolny, który stał się czasem wielkich wyzwań dla całej Społeczności CSR Gniezno. Sytuacja związana z pandemią COVID19 wymusiła na nas zastosowanie specjalnych środków, dlatego też, w tym roku zabrakło oficjalnej uroczystości pożegnania klas trzecich oraz promocji uczniów klas pierwszych i drugich. Pomimo tych wszystkich ograniczeń, Wychowawcy klas 3 pożegnali swoich Uczniów, którzy od tego momentu stali się Absolwentami Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – jest to już drugi rocznik, który opuścił mury Rzemieślniczej Almae Matris. W przypadku uczniów młodszych klas, odbierali oni świadectwa indywidualnie. Jesteśmy dumni z osiągnięć Uczniów CSR Gniezno – ich postawy i zaangażowania. Dziękujemy również za trud i poświęcenie Nauczycieli, Mistrzów Szkolących oraz Rodziców, dla których okres pandemii i związanego z nią zdalnego nauczania był czasem niezwykle wytężonej pracy. Życzymy całej Społeczności CSR Gniezno, aby tegoroczne wakacje letnie stały się okazją do wytchnienia – bezpiecznego wypoczynku i pozwoliły zebrać siły do dalszej, twórczej pracy w nowym roku szkolnym.

XVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego w Poznaniu.

W niedzielę 1 marca br. w Poznaniu odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego, w którym wzięli udział uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Cechowi adepci sztuki fryzjerskiej, znajdujący się pod czujnym okiem Mistrzyń Szkolących: Agnieszki Zyguły oraz Elżbiety Braszki, wzięli udział w zmaganiach konkursowych w kategoriach: fryzura męska, damska fryzura wieczorowa oraz fale na mokro. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!