Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023 – Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.
W czwartek 7 września, uczniowie klas: 1CM i 3C wraz z opiekunami: Krystyną Żok, Bartoszem Kanikiem, Przemysławem Jaroszem i Kingą Strzelec, z książką w dłoni wyszli w plener. To był nasz pomysł na włączenie się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2023. Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania jest urokliwe Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu przyrody „gnieźnieńskiej Wenecji”, czytaliśmy fragmenty tej wyjątkowej powieści, opisującej świat, który już odszedł bezpowrotnie, rzeczywistość polskich Kresów z całym ich bogactwem kulturowym, obyczajowym i przyrodniczym. Zachęcamy do sięgnięcia po tę lekturę. Przecież wszyscy lubimy szczęśliwe zakończenia …

Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

“Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać” – Ignacy Jan Paderewski.

W poniedziałek 4 września Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, w obecności Przedstawicieli Zarządu Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, uroczyście zainaugurowała Nowy Rok Szkolny 2023/2024 – kolejny rok pracy i nauki, poszerzania horyzontów intelektualnych oraz rozwijania własnych talentów i pasji.
Ekipie CSR życzymy wiele dobra i pomyślności w Nowym Roku Szkolnym 2023/2024 – sukcesów w nauce oraz odkrywania piękna przyjaźni.

Koronacja Królewska 2023

W niedzielę 30 lipca br. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, wraz z opiekunem koła – Panią Krystyną Żok, wzięli udział w Koronacji Królewskiej – Festiwalu Kultury Słowiańskiej 2023. Młode Rzemichy z zapałem zaangażowały się w tworzenie fantazyjnych, średniowiecznych fryzur, malowanie twarzy oraz wytwarzanie profesjonalnych ran wojennych (uspokajamy wszystkich zaniepokojonych, obyło się bez ofiar). Obserwując efekty ich twórczości, śmiało twierdzimy, że uczniowie CSR Gniezno mają talent, który w przyszłości będzie można wykorzystać w szeroko rozumianej charakteryzacji filmowej.

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią

W sobotę 24 czerwca wolontariusze z Ekipy CSR wzięli udział w V Pikniku Czytelniczym z Kicią Kocią, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. Wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu – Panią pedagog Krystyną Żok, fachowcy z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie z wielkim zapałem i zaangażowaniem włączyli się w zapewnienie rozrywki uczestnikom pikniku – m.in. malowali twarze oraz czesali młodych miłośników czytelnictwa 😎 Mają talent te Młode Rzemichy🤩