Inauguracja projektu „Odnalezione Gniezno”

W czwartek 18 kwietnia br. przedstawiciel Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – Bartosz Kanik wraz z Muzealnym Detektywem Jarosławem Mikołajczykiem z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, w obecności zaproszonych gości i prelegentów: Stefana Pokładeckiego oraz dr. Marka Szczepaniaka z gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego, zainaugurowali projekt „Odnalezione Gniezno”, w ramach którego będą upowszechniać historię gnieźnieńskiego rzemiosła cechowego.
Uczestnicy spotkania podczas niezwykle inspirującej oraz interesującej dyskusji rozmawiali o szeroko rozumianym rzemiośle – jego przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości.
Na zakończenie, organizatorzy wydarzenia zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w „spacerach tematycznych” poświęconych dziejom rzemieślników i rzemiosła. Już w najbliższą sobotę, będzie można ruszyć śladem krawców, kupców bławatnych i modystek 🙂

Dzień Kolorowej Skarpetki w CSR Gniezno

Dzisiaj bardzo kolorowe święto – Dzień Kolorowej Skarpetki znany również jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie rokrocznie bierze udział w tym kolorowym wydarzeniu, promując wśród uczniów świadomość na temat tej choroby. Nasze Młode Rzemichy, tym drobnym gestem pokazują zrozumienie i akceptację dla odmienności oraz wspierają osoby z Zespołem Downa.

Sukces uczennic CSR Gniezno podczas II etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich 2024

Mamy to! Uczennice Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie: Natalia Stanisławczyk oraz Andriana Pahulych z klasy 3A, kształcące się w zawodzie fryzjer, zakwalifikowały się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich 2024. Serdecznie gratulujemy Reprezentantkom CSR Gniezno i trzymamy kciuki za finałowy występ.

Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi już za nami! Młode Rzemichy z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie jak zwykle udowodniły że na nich zawsze można liczyć. Klasy 3a i 2a przygotowała plakaty z dużą ilością ciekawostek na temat liczby Pi. Uczniowie klasy 2d wzięli udział w matematycznych podchodach, w trakcie których, na podstawie przygotowanych mapek ,,tropili” na terenie szkoły liczbę Pi w różnych zagadkach. Uczniowie klasy 2c zmierzyli się online z escape roomem, oczywiście z liczbą Pi w roli głównej. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w mini konkursach klasowych na wyrecytowanie jak największej ilości cyfr po przecinku Pi – rekord szkoły na tą chwilę: 34 cyfry Miłosza Wiśniewskiego z klasy 2e. No i na deser: po raz drugi powstały przepiękne wizualizacje tej tajemniczej liczby. Wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic, nawet w tym roku mogliśmy posmakować Pi ! Było mnóstwo wrażeń, masę zabawy i pozytywnej energii. Zwycięzcy projektów zostaną oficjalnie wyłonieni wkrótce. Już teraz serdecznie wszystkim gratulujemy i do zobaczenia Pi za rok!