Targi Polagra Food, Horeca, FoodTech 2024 w Poznaniu

W piątek 27 września uczniowie klas 1KM (kucharze) i 1CER (cukiernicy) wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na Polagrę oraz Smaki Regionów. Gospodarzem obu imprez były Miedzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie, podczas którego producenci żywnosci, maszyn i sprzętu gastronomicznego prezentowali swoją ofertę, przyciągnęło tłumy odwiedzających. Uczniowie pod okiem opiekunów pań mieli też okazję spróbować lokalnej, tradycyjnej żywności przywiezionej przez wytwórców z różnych zakątków Polski. Młodzież obserwowała także zmagania sześciu finalistów konkursu SkillsPoland 2024. Główne cele konkursu to promocja kształcenia zawodowego i tworzenie przestrzeni dla efektywnej współpracy biznesu z podmiotami realizującymi kształcenie zawodowe. Wyjazd był ciekawą lekcją poza murami szkoły. Uczniowie mieli okazję poczuć „klimat” wybranego przez siebie zawodu i posnuć marzenia, że i oni kiedyś będą wystawiać efekty swojej pracy na Polagrze.

Senioralia 2024

W sobotnie popołudnie 28 września br. uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w gnieźnieńskie Senioralia – miejsko powiatową imprezę skierowaną do środowiska Seniorów. Przedstawiciele Ekipy CSR – w tym Absolwenci Szkoły Fachowców, pod wodzą Opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu – Krystyny Żok, zadbali o fryzury Seniorów, wydawali posiłki oraz zapewnili obsługę szatni.
Nie da się ukryć, że Młode Rzemichy zdały egzamin z postaw prospołecznych na celujący.

Zakończenie roku szkolnego dla Absolwentów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie

„Każda podróż zaczyna się od jednego kroku…” — John Marsden

W piątek 21 czerwca w auli Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla Absolwentów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia. W tym jakże podniosłym, a zarazem wzruszającym wydarzeniu, Młodym Rzemichom z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie towarzyszyli wszyscy Ci, którzy w toku trzech lat nauki w Szkole Fachowców, aktywnie wspierali tegorocznych Absolwentów w rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji oraz odkrywaniu pasji i talentów: Dyrektor Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – Katarzyna Piechocka wraz z Wicedyrektorem Przemysławem Jaroszem, Grono Pedagogiczne, Przedstawiciele Zarządu Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie – z Cechmistrzem Piotrem Gróźniakiem na czele, Mistrzowie Szkolący, Pracownicy Administracyjni Szkoły i Cechu oraz Rodzice.
W swoich wystąpieniach, zarówno Pani Dyrektor, jak również Pan Cechmistrz odnieśli się do motta: Tradycja i Nowoczesność, które stanowi jeden z fundamentów aktywności Szkoły Cechowej. Podziękowali również zgromadzonym za trud włożony w naukę, autentyczne zaangażowanie w życie szkoły oraz wkład w rozwój rzemiosła. W trakcie uroczystości uhonorowani i nagrodzeni zostali Absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem oraz Ci, którzy wybitnie zaangażowali się w życie Szkoły Fachowców. Kierownik Szkolenia Praktycznego – Adam Krystkowiak odczytał „listy gratulacyjne” skierowane do Mistrzów Szkolących, których uczniowie uzyskali najwyższe noty z zajęć praktycznej nauki zawodu. Zgodnie z niepisanym szkolnym obyczajem, nie mogło zabraknąć części artystycznej, która została pieczołowicie przygotowana przez: Annę Lubawę – opiekuna samorządu uczniowskiego oraz nauczycielki języka polskiego: Kingę Strzelec oraz Klaudię Fikus. Młode Rzemichy zabrały uczestników zakończenia roku szkolnego w „poetycko – muzyczną, sentymentalną podróż liryczną”, w trakcie której przedstawicielka Absolwentów – Martyna Orłowska podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas w „szkolnych murach”. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, Absolwenci wraz z Wychowawcami, udali się do sal lekcyjnych, żeby we własnym gronie powspominać czas nauki oraz odebrać świadectwa.
Absolwentom z Ekipy CSR życzymy pięknych oraz satysfakcjonujących wakacji. Niechaj będą one dla Was czasem wytchnienia i autentycznego relaksu po trudach i wyzwaniach roku szkolnego oraz przyniosą siły do podejmowania „nowych wyzwań” na niwie pracy oraz dalszej edukacji.