Wspomnienie Świętego Józefa – Święto Rzemieślników

19 marca br. odbyły się w Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie uroczystości związane ze wspomnieniem Świętego Józefa – Patrona Rzemieślników. Stało się to już naszą szkolną tradycją, że przedstawiciele społeczności Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie biorą udział w tym jakże ważnym dla Braci Rzemieślniczej święcie. Patrząc bowiem z nadzieją w przyszłość, korzystając z dobrodziejstw nowoczesności, jesteśmy zarazem wierni naszej tradycji. Delegacja CSR Gniezno, z Panią Wicedyrektor Katarzyną Piechocką na czele, uczciła to piękne rzemieślnicze święto. Tegoroczne obchody Świętego Józefa nie były jednak tak radosne, jakbyśmy wszyscy tego chcieli. Trudno się bowiem bawić, mając świadomość, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna, w trakcie której giną niewinni ludzie, a wielu traci zdrowie oraz dorobek swojego życia – na ten smutny fakt zwrócił uwagę w swoim przemówieniu Cechmistrz – Piotr Gróźniak. Tym niemniej, uroczyste spotkanie stało się okazją do zacieśniania więzi, nawiązania kontaktów oraz konstruktywnych dyskusji na temat rzemiosła i szkolnictwa branżowego.

Wizyta centrum prezentacyjnego WAGO w CSR Gniezno

We wtorek 22 marca br. Cechową Szkołę Rzemieślniczą w Gnieźnie odwiedziło mobilne centrum prezentacyjne WAGO – popularna Klementyna. Elektrycy, elektromechanicy pojazdów samochodowych oraz mechanicy pojazdów samochodowych z CSR Gniezno mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie elektrotechniki. Przyszli rzemieślnicy otrzymali sporą dawkę wiedzy fachowej, która niewątpliwie wpłynie na dalszy rozwój ich kompetencji zawodowych.

Promocja CSR Gniezno

Wraz z nastaniem miesiąca marca rozpoczyna się “sezon” na targi edukacyjne oraz promocję szkół ponadpodstawowych. Swoją ofertę edukacyjną prezentuje również Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie. Mamy to szczęście, że możemy “na żywo” (już nie wirtualnie) odwiedzać szkoły podstawowe, rozmawiać z młodzieżą, pokazywać zalety kształcenia branżowego. Ekipa CSR niestrudzenie odpowiada na pytania, przybliża informacje związane z nauką w Szkole Cechowej, zachęca do “nowego spojrzenia” na rzemiosło. Cieszy nas, że oferta edukacyjna CSR Gniezno spotyka się z dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym odzewem ze strony ósmoklasistów oraz ich rodziców.