Spotkanie z Muzealnym Detektywem i wykład o historii Gniezna

W czwartek 17 czerwca br. uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu o historii Gniezna w dobie rewolucji przemysłowej. Prelegentem był Jarosław Mikołajczyk – Muzealny Detektyw, człowiek-instytucja, miłośnik i propagator lokalnej historii oraz kultury. Przyszli rzemieślnicy dowiedzieli się, jaki wpływ na tkankę miasta miał wielki pożar, który dotknął Gniezno w 1819 r. , jak rozwijała się prasa lokalna, kto w Gnieźnie zasłynął z handlu automobilami. Dzięki temu spotkaniu, młodzież zapoznała się z ciekawym fragmentem lokalnej historii. Warto poznawać to co swoje, szanując przy okazji to co cudze.

Wręczenie nagród laureatkom Szkolnego Konkursu Fryzjerskiego – Dzień Matki 2021

W piątek 11 czerwca br. odbyła się kameralna uroczystość (przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego) wręczenia nagród laureatkom Szkolnego Konkursu Fryzjerskiego – Dzień Matki 2021. Serdecznie gratulujemy Fryzjerkom z Ekipy CSR osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych triumfów w konkursach branżowych i nie tylko … Serdecznie dziękujemy Hurtowni Fryzjerskiej Lookwell – naszemu sprawdzonemu Partnerowi i Przyjacielowi za ufundowanie wspaniałych nagród 🙂

Konkurs fryzjerski Dzień Matki 2021

Dzień Matki to wyjątkowe święto, które obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Składamy wówczas naszym Mamom życzenia i w różny sposób celebrujemy to święto. Fryzjerzy z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie znaleźli na to swój sposób i  wzięli udział w organizowanym przez szkołę, pod patronatem sklepu fryzjerskiego LOOKWELL ul. Warszawska 38 w Gnieźnie, konkursie fryzjerskim Dzień Matki 2021. Spośród nadesłanych prac jury konkursu wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: ANASTAZJA WALCZAK KLASA 2AG
II miejsce: JULIA KWISSA KLASA 2AG
III miejsce: PIOTROWSKA MAGDALENA KLASA 2AG

Zwyciężczyniom oraz wszystkim finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do sklepu fryzjerskiego LOOKWELL w Gnieźnie, który objął nasz konkurs patronatem i ufundował nagrody (ich wręczenie odbędzie się po powrocie  wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej).

Nowy sprzęt komputerowy dla Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie

Dzięki udziałowi w projekcie “Nauczamy Zdalnie”, CSR Gniezno pozyskała środki na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego, który zostanie wykorzystany w procesie nauki młodych adeptów rzemiosła. W piątek 26 marca przybyły do Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – 72 laptopy HP Pavilion Gaming Ryzen 5, które będą służyły przyszłym fachowcom z Ekipy CSR.
Przed Informatykami-Magikami z Obsługi CSR szykuje się intensywna praca przy konfiguracji tego sprzętu – ale przy takich komputerach, to czysta przyjemność.