Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Już po raz kolejny, uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie aktywnie zaangażowani w Szkolnym Kole Wolontariatu wzięli udział w gnieźnieńskim finale WOŚP. W niedzielę 26 stycznia br. wolontariusze z CSR Gniezno pod opieką Pani Pedagog (a zarazem koordynatora Koła Wolontariatu) – Krystyny Żok pokazali, że poza tym, że mają wielkie serca, to są ludźmi wielce utalentowanymi. W trakcie finałowych imprez w eSTeDe Młode Rzemichy z zapałem czesały, strzygły, robiły makijaż i malowały twarze najmłodszym w ramach “Salonu Piękności z Cechową Szkołą Rzemieślniczą w Gnieźnie”. Ponadto, w okresie poprzedzającym ferie, uczniowie prowadzili zbiórkę do puszek stacjonarnych w szkole 🙂
Swoje wsparcie dla tej szczytnej inicjatywy, poza Społecznością CSR Gniezno (z Panią Dyrektor Katarzyną Piechocką na czele) okazali również Gnieźnieńscy Rzemieślnicy – w tym, już tradycyjnie, sam Cechmistrz – Piotr Gróźniak.

Szkolne podsumowanie projektu “Fyrtel”.

W ramach szkolnego podsumowania projektu Fyrtel, realizowanego wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna, kucharze i cukiernicy z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego, którzy byli zaangażowani w przygotowanie warsztatów kulinarnych “Z pyrą, gzikiem i szneką”, pogadanek o tradycji wielkopolskiej kuchni oraz poczęstunku na Galę “Wieczór na Fyrtlu” otrzymali w ramach podziękowania za włożony trud, z rąk Pani Dyrektor Katarzyny Piechockiej specjalne podarunki.

Podsumowanie projektu “Koziołki”

Nadchodzący koniec roku stał się doskonałą okazją do podsumowania inicjatyw podejmowanych przez Cechową Szkołę Rzemieślniczą w Gnieźnie. W mijającym roku 2023, krawcowe z Ekipy CSR, przy wsparciu Pani Dyrektor Katarzyny Piechockiej, nauczycielki przedmiotów zawodowych Ewy Alamenciak oraz pracodawcy Olgierda Koniecznego ( firma Adriano), zaangażowały się w realizację projektu wykonania masek koziołków, które obecnie promują znajdujący się w Poznaniu Hotel DeSilva.
Efekt ich pracy jest po prostu oszałamiający – Koziołki Poznańskie robią wrażenie. Korzystając z okazji, dziękujemy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu za okazane nam zaufanie i współdziałanie przy kolejnym wspólnym projekcie.

104. rocznica wybuchy Powstania Wielkopolskiego

28 grudnia 2022 r. przedstawiciele Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie wzięli udział w uroczystościach z okazji 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dyrekcja, reprezentanci Grona Pedagogicznego oraz Uczniowie CSR Gniezno uczcili Powstańców Wielkopolskich – Bohaterów tamtych pamiętnych dni.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gniezno24.com oraz fotografie własne