Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w CSR Gniezno

16 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Reprezentantami Ekipy CSR byli uczniowie z klasy 1E: Piotr Kubicki, Dawid Dolata, Miłosz Wiśniewski i Daniel Pankowski. Młode Rzemichy dzielnie stawiły czoła trudnym zadaniom matematycznym, poświęcając swój czas i zdobywając świetne wyniki na miarę swoich możliwości. Elektrycy z CSR Gniezno dali z siebie wszystko, a my jesteśmy z nich dumni! Chłopacy pokazali, że Królowa Nauk wcale nie jest taka straszna. Liczymy, że ich zapał i postawa sprawią, że w przyszłym roku więcej przedstawicieli Szkoły Fachowców weźmie udział w Matematycznym Kangurze!

Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

“Witaj Maj, piękny Maj, U Polaków błogi raj!” – brzmi refren piosenki “Witaj majowa jutrzenko” napisanej w celu uczczenia 40. rocznicy Konstytucji 3 Maja. 3 maja 2023 r. przedstawiciele Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie z Dyrektor Katarzyną Piechocką na czele, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 232. rocznicę uchwalenia sławetnej Ustawy Rządowej.

80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Łączy Nas Pamięć to piękne hasło przyświeca obchodom 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Właśnie to uniwersalne przesłanie towarzyszyło uczniom Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie w trakcie zajęć historii oraz języka polskiego, podczas których w twórczy sposób przypomniano oraz upamiętniono bohaterski zryw Żydów – obywateli II RP, którzy podjęli zbrojną walkę, parafrazując słowa Klaudii Święcickiej, “o godność bycia Żydówką/Żydem, Polką/Polakiem, Wolnym Człowiekiem” w okrutnych czasach nazistowskiej okupacji.