Młode Rzemichy w Warszawie

W środę 22 maja, uczniowie klasy 2E oraz uczennice klasy 1KS i 1CM, wraz z opiekunami: Joanną Bałączną i Zbigniewem Radomem, udali się na wycieczkę do Warszawy. Emocji było co niemiara. Zwiedzając pasjonujące wystawy w Centrum Nauki Kopernik przedstawiciele Ekipy CSR podziwiali ciekawe eksponaty z różnych dziedzin życia. Mogli również doświadczyć zjawisk fizycznych, elektrycznych i biologicznych, a także porozmawiać ze sztuczną inteligencją. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w teatrze wysokich napięć i wysłuchali elektrycznej muzyki z generatora Tesli. Następnie reprezentacja Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie przespacerowała się na PGE Narodowy, podziwiając piękne widoki po drodze. A na deser : wraz z przewodnikiem ścieżką „Piłkarskie Emocje” Młode Rzemichy zwiedziły historyczne miejsca areny: strefę zawodniczą, szatnię reprezentacji Polski czy salę konferencji prasowej, gdzie poczuli się jak piłkarze odpowiadający na pytania dziennikarzy. Wycieczki CSR uczą, bawią i przede wszystkim integrują.

Gamboprojekt

W piątek, 17 maja uczniowie klas 3 B i 2 C, pod opieką nauczycieli: Kingi Strzelec, Anny Lubawy i Joanny Waszak, wzięli udział w spotkaniu przy ul. Gombrowicza w Gnieźnie i wspólnym czytaniu fragmentów wybranych utworów pisarza. Uczennice Matylda Wiśniewska (3B) i Nicola Sałamacha (2 C) odczytały fragmenty Dziennika 1953 – 1956.
W 2024 roku przypada 120. rocznica urodzin Witolda Gombrowicza. Decyzją Senatu, Witold Gombrowicz został jednym z patronów bieżącego roku. Artystę, uznanego za jednego z najważniejszych pisarzy polskich XX wieku, postanowiono upamiętnić również w Gnieźnie. Temu ma służyć Gombroprojekt – projekt Miejskiego Ośrodka Kultury, który przybliża twórczość Witolda Gombrowicza. Do udziału w projekcie włączyli się również uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie.


Realizacja projektu „Młode rzemichy czytają dzieciom”

W ramach realizacji projektu „Młode rzemichy czytają dzieciom”, uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie dwukrotnie odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 9 w Gnieźnie – grupę Wróbelki oraz grupę Liski. W ramach spotkań, Młode Rzemichy z Ekipy CSR, pod opieką nauczycielek: Anny Lubawy oraz Kingi Strzelec, czytały wiersze i z zapałem opowiadały o wybranych zawodach rzemieślniczych. Przedszkolaki natomiast, miały okazję nie tylko poznać każdy z reprezentowanych zawodów, ale również narzędzia przydatne w pracy każdego z rzemieślników. Na koniec maluchy otrzymały prezenty: zabawki edukacyjne, związane z tematyką spotkania.
Spotkanie zostało zrealizowane dzięki pozyskaniu przez Cechową Szkołę Rzemieślniczą w Gnieźnie dofinansowania z konkursu „1000+ dla twojego samorządu uczniowskiego” Fundacji Varia Posnania.

Uroczystości ku czci Świętego Wojciecha

Zgodnie z cechową, a zarazem szkolną tradycją, przedstawiciele Społeczności CSRGniezno wzięli udział w tegorocznych uroczystościach odpustowych ku czci Świętego Wojciecha. Delegacja Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, z Panią Dyrektor Katarzyną Piechocką na czele oraz poczet sztandarowy szkoły, uczestniczyli w niedzielnej procesji z relikwiami św. Wojciecha.

foto. CSRGniezno oraz Gniezno24.com