Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023 w CSR Gniezno

17 listopada Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z inicjatywy Joanny Bałącznej – nauczyciela matematyki, a zarazem Koordynatora Lokalnego ŚDTM 2023 Młode Rzemichy z CSR Gniezno wzięły udział w zajęciach matematycznych związanych tematyką dnia – m.in. rozwiązywały łamigłówki logiczne z mnożenia, a uczniowie klasy 2B wystartowali w wyjątkowym wyzwaniu, podczas którego, skacząc na skakance, odpowiadali na pytania z tabliczki mnożenia. Ukoronowaniem Zmagań z Mnożeniem stał się finalny egzamin, w trakcie którego reprezentanci klas (a także przedstawiciele grona pedagogicznego) sprawdzali swoją wiedzę przed niezwykle wymagającą komisją egzaminacyjną, w skład której weszli uczniowie Szkoły Fachowców. Królem Mnożenia został Paweł Rachelski z klasy 2E, który prawidłowo odpowiedział na wszystkie pytania w rekordowym czasie 20 sekund 🏆👑. Serdecznie gratulujemy.
Tym samym. po raz kolejny udało się z sukcesem udowodnić, że Matematyka jest pasjonująca.

Święto Niepodległości w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna” – Seneka Młodszy

W minionym tygodniu Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie świętowała 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek 10 listopada uczniowie i grono pedagogiczne CSR Gniezno wzięli udział w akcji „Szkoła do Hymnu”, w trakcie której, punktualnie o godzinie 11:11, wspólnie odśpiewano Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Natomiast w sobotę 11 listopada delegacja Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie oraz Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, wraz z pocztami sztandarowymi, wzięły udział w gnieźnieńskich obchodach Święta Niepodległości.

RogaLOVE fantazje w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

11 listopada – Święto Niepodległości i wspomnienie Świętego Marcina blisko, coraz bliżej … a jak imieniny Marcina, to i obowiązkowo rogale. Najlepiej te jakże bogate, smakowite świętomarcińskie – z obfitym nadzieniem z białego maku, rodzynek i bakalii. Korzystając z okazji, cukiernicy z Ekipy CSR Gniezno z zapałem ćwiczą tworzenie tych przepysznych i jakże słodkich półksiężycy 👩‍🍳

Dzień szkoleniowy w CSR Gniezno


We wtorek 7 listopada gościliśmy w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie przedstawiciela nowoczesnego Centrum Szkoleniowego ContiAcademy w Warszawie – Continental Aftermarket Polska. Uczniowie klas 2 i 3 branży motoryzacyjnej mieli możliwość wzięcia udziału w interesującym szkoleniu, tym razem z zakresu techniki hamulców i narzędzi ATE. Młode Rzemichy mogły skonfrontować już posiadaną wiedzę i umiejętności z praktycznymi treściami i innowacjami w branży motoryzacyjnej, przekazanymi z „pierwszej ręki” przez trenera-szkoleniowca. Mamy nadzieję na kontynuowanie tego rodzaju szkoleń, gdyż dają one możliwość ciągłego podnoszenia kompetencji zawodowych i bycia na bieżąco z nowoczesnymi trendami oraz technologiami.
Dziękujemy Centrum Szkoleniowemu ContiAcademy i firmie Continental za bardzo efektywny dzień szkoleniowy w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie.