Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich 2024

14 marca 2024 r. w Cechowej Szkole Rzemieślniczej odbyła się już druga edycja etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich.
Rywalizowało ze sobą 9 Zespołów (18 uczniów) z 5 miast: Koszalina, Lubasza, Stargardu, Zgorzelca i Gniezna. Olimpiada organizowana jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicy w etapie okręgowym musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w przygotowanym filmie prezentującym kreatywne wykonanie fryzury okolicznościowej oraz wiedzą teoretyczną w zakresie koloryzacji, pielęgnacji włosów oraz strzyżenia męskiego.
Otwarcia konkursu dokonała przewodnicza Komitetu Okręgowego – Katarzyna Piechocka i Starszy Cechu – Piotr Gróźniak, witając uczestników i życząc dobrego klimatu w olimpijskich zmaganiach.
Niezwykle miłym akcentem, wyrażającym otwartość i wsparcie dla inicjatyw edukacyjnych służących rozwojowi kompetencji zawodowych młodzieży, były upominki za uczestnictwo przygotowane przez Urząd Miasta Gniezna oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.
Nie zabrakło też akcentu branżowego w postaci kosmetyków fryzjerskich przygotowanych przez Lookwell Hurtownia Fryzjerska, Salonik fryzjersko-kosmetyczny i Salon Fryzjerski & Barber z Gniezna.
Dziękujemy uczestnikom za udział, miłą atmosferę i dużo emocji. Czekamy na wyniki etapu okręgowego i wyłonienie zwycięzcy, który weźmie udział w etapie centralnym Olimpiady.