Młode Rzemichy poznają twórczość Salvadora Dali

Lekcja języka polskiego w centrum kultury? Czemu nie! W środę, 29 maja uczniowie klasy 2A pod opieką Kingi Strzelec – nauczycielki języka polskiego i Krystyny Żok – szkolnego pedagoga odwiedzili Centrum Kultury “Scena To Dziwna”, by zobaczyć wystawę grafik artysty o wielkim talencie – Salvadora Dalego. Salvador Dali kojarzony przede wszystkim z surrealizmem, jest nie tylko autorem takich dzieł jak “Trwałość pamięci”, czy “Płonąca żyrafa”. W eSTeDe można podziwiać wystawę czasową, na której znalazły się ryciny, wzbogacające wyjątkowe wydanie dramatu filozoficznego autorstwa Pedro Calderona de la Barca – “Życie jest snem”.
Po obejrzeniu wystawy uczniowie wzięli udział w warsztatach “Podświadomość w malarstwie Salvadora Dalego”, przygotowanych przez polonistkę, w trakcie których – rozwiązując karty pracy i oglądając krótki film – mogli bliżej poznać życie i twórczość jednego z najwybitniejszych surrealistów.
P.S. czy wiedzieliście, że Salvador Dali jest twórcą logo lizaka Chupa Chups, a maska surrealisty stała się znakiem rozpoznawczym bohaterów jednego z kultowych współczesnych seriali sensacyjno – kryminalnych … (wiecie którego?)