Pierwszy Dzień Wiosny w CSR Gniezno

Ekipa CSR spędziła Pierwszy Dzień Wiosny w sposób niezwykle twórczy. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wspieranego przez opiekuna – Panią Annę Lubawę, uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie przyszli na zajęcia w barwnych strojach, odzwierciedlających wspaniałe kolory wiosny. Następnie Młode Rzemichy wraz z nauczycielami: Jolantą Bubacz, Anną Lubawą, Andrzejem Drygałą oraz Michałem Glejzerem, wyszły w teren, aby w Dniu Nadejścia Wiosny zrobić coś dla Matki Natury i społeczności lokalnej – zadbać o porządek w najbliższej okolicy i pozbierać śmieci, które znalazły się w okolicy naszej szkoły. Zebrało się trochę tych worków z odpadami … Niestety. Nadal są takie osoby, które traktują okolicę – Nasz Piękny Fyrtel jak jeden wielki śmietnik … Na zakończenie tego pracowitego dnia wszyscy otrzymali od Samorządu Uczniowskiego CSR Gniezno słodkie upominki.

Mikołajki w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

6 grudnia 2022 r. odbyły się zorganizowane przez Samorząd Uczniowski CSR Gniezno Mikołajki. Zgodnie z tradycją pojawiły się Mikołajkowe Podarki (oczywiście dla tych grzecznych, a skoro Ekipa CSR zawsze jest grzeczna, to nie stwierdzono występowania rózg), były czapki Mikołaja dysponujące mocą zwolnienia z odpowiedzi, był też konkurs na rymowankę o Mikołaju, który wygrała klasa 3A. Tak więc .. . ho, ho, ho.

Święto Niepodległości na sportowo

W miniony piątek, w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie odbył się “Szkolny turniej siatkówki z okazji Święta Niepodległości”. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas z tygodnia B oraz (zgodnie z niepisaną tradycją) reprezentacja nauczycieli. Po zaciętych zmaganiach na bardzo wysokim poziomie, ostatecznymi triumfatorami turnieju, zostali reprezentanci klasy 3C🏆🥇. Zawodnicy oraz widzowie zmagań siatkarskich mieli również okazję obejrzeć pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu przedstawicieli Ekipy CSR. Ponadto, na każdego uczestnika zmagań sportowych czekała słodka niespodzianka.

Szkoła Pamięta 2022

“Można odejść na zawsze, by stale być blisko” – ks. Jan Twardowski
W przededniu Święta Wszystkich Świętych oraz Zaduszek, uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie wraz z opiekunami oraz przedstawicielem Zarządu Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie zapalili znicze pamięci na grobach zasłużonych rzemieślników. Ekipa CSR uczciła również poległych Powstańców Wielkopolskich (pochowanych na cmentarzu św. Piotra), żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej i ofiary zbrodni nazistowskich (pochowanych na cmentarzu przy ul. Witkowskiej).
Nawiedzenie nekropolii w Gnieźnie, Kłecku i Niechanowie stało się doskonałą okazją do wspomnienia wielu wspaniałych ludzi, którzy swoją ciężką pracą i postawą przyczynili się do rozwoju rzemiosła oraz Naszej Małej Ojczyzny. Młodzi Rzemieślnicy mieli również okazję dowiedzieć się czegoś więcej o historii Małej Ojczyzny – radosnych i bolesnych kartach z dziejów naszego Fyrtla.