Realizacja projektu „Młode rzemichy czytają dzieciom”

W ramach realizacji projektu „Młode rzemichy czytają dzieciom”, uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie dwukrotnie odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 9 w Gnieźnie – grupę Wróbelki oraz grupę Liski. W ramach spotkań, Młode Rzemichy z Ekipy CSR, pod opieką nauczycielek: Anny Lubawy oraz Kingi Strzelec, czytały wiersze i z zapałem opowiadały o wybranych zawodach rzemieślniczych. Przedszkolaki natomiast, miały okazję nie tylko poznać każdy z reprezentowanych zawodów, ale również narzędzia przydatne w pracy każdego z rzemieślników. Na koniec maluchy otrzymały prezenty: zabawki edukacyjne, związane z tematyką spotkania.
Spotkanie zostało zrealizowane dzięki pozyskaniu przez Cechową Szkołę Rzemieślniczą w Gnieźnie dofinansowania z konkursu „1000+ dla twojego samorządu uczniowskiego” Fundacji Varia Posnania.

Dzień Kobiet w CSR Gniezno

W piątek 8 marca Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie obchodziła Dzień Kobiet. Zgodnie z tradycją, nie mogło zabraknąć kwiatów i słodyczy.
Ponadto, w holu IKE pojawiła się wystawa prac, wykonanych przez uczniów klas naszej szkoły – 1EE, 2A, 2D i 3B, na której zaprezentowano wybrane polskie poetki i pisarki. Zwiedzający mogą odnaleźć na niej plakaty dotyczące twórczości m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Wisławy Szymborskiej, Hanny Krall. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ekspozycją.

Integracja uczniów klas pierwszych z tygodnia B

W czwartek 29 września odbyła się kolejna integracja pierwszoklasistów z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – tym razem z tygodnia B.
Uczestników imprezy serdecznie przywitała Pani Dyrektor Katarzyna Piechocka oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego CSR Gniezno. Nie mogło również zabraknąć Przedstawiciela Rzemieślników z Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie.
Po krótkim „słowie wstępnym”, rozpoczęły się konkurencje turniejowe, w trakcie których, uczniowie klas pierwszych bawili się wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami oraz pedagogami.
Przeciąganie liny, wyścigi w workach po pyrach, drużynowe jedzenie jabłek na czas (bez pomocy rąk) oraz podchody – to tylko część dyscyplin, w ramach których, rywalizowali Pierwszacy. Oczywiście, nie zabrakło świetnego jedzenia – w szczególności grillowanych kiełbasek oraz zupy pomidorowej „jak u babci”.
Podobnie jak w poprzednim tygodniu, dopisała nam pogoda, również humory były słonecznie radosne, a zapał w rywalizacji sportowej dorównywał temu olimpijskiemu.

30. Akcja Sprzątanie Świata

W piątkowe popołudnie uczniowie klas 3A i 2B wraz z opiekunami: Jolantą Bubacz i Anną Lubawą, przy współpracy z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, wzięli udział w 30. Akcji Sprzątanie Świata, która odbywa się w tym roku pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi” 🌏.
Przedstawiciele Ekipy CSR wraz z reprezentacją GUTW-u, zakasali rękawy i zabrali się za porządkowanie Naszego Fyrtla, z zapałem sprzątając najbliższą okolicę.
Niestety, także w tym roku worki szybko zapełniły się śmieciami, „które nie wiadomo skąd” znalazły się w okolicznych krzakach …
Miejmy jednak nadzieję, że w końcu autentyczna troska o dobro planety zwycięży i ludzie zaczną szanować Ziemię, będącą naszym wspólnym Domem.