32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Dobroć jest czymś bardzo prostym: być zawsze do dyspozycji drugich, nigdy nie szukać samego siebie” – Dag Hammarskjöld


W niedzielę 28 stycznia wolontariusze z Ekipy CSR wzięli aktywny udział w gnieźnieńskim 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w eSTeDe Centrum Kultury. Tegorocznej akcji przyświecało hasło „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Młode Rzemichy z CSR Gniezno, wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu – Krystyną Żok, przygotowały w Centrum Kultury „Scena to Dziwna” salon fryzjerski, w którym wyczarowywały piękne fryzury oraz malowały buźki. Nie zabrakło również loterii, w której każdy los wygrywał uroczą maskotkę.
Ostatecznie, uczniowie i absolwenci Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie zebrali 1626 zł i 01 gr. Z tego miejsca dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie. Jesteście wspaniali.
foto. dzięki uprzejmości Kingi Strzelec oraz Gniezno24.com

Szlachetna Paczka 2023

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie zaangażowało się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla potrzebującej Rodziny z Powiatu Gnieźnieńskiego. Od samego początku wolontariusze z Ekipy CSR wraz z opiekunem – Krystyną Żok z zapałem zabrali się do pracy, organizując zbiórkę pieniędzy wśród społeczności szkolnej, dokonując zakupów oraz pakując zakupione produkty.
Oczywiście, nie byłoby ogromu tego dobra, gdyby nie wielkie serca uczniów, rodziców, nauczycieli oraz rzemieślników z Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, którzy solidarnie wsparli tę, jakże szlachetną inicjatywę, za co należą się im najserdeczniejsze podziękowania.


Gnieźnieńskie Senioralia 2023

W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja gnieźnieńskich Senioraliów – tym razem pod hasłem „Seniorzy idą w tango”. Tradycyjnie już, z inicjatywy Krystyny Żok – opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu, wolontariusze z CSR Gniezno, wraz z niezawodnymi absolwentami Szkoły Fachowców, przygotowali profesjonalne stanowiska fryzjerskie, z których mogli skorzystać uczestnicy imprezy.
Ekipa CSR przypomina, że Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypada 1 października.

fot. szkolne oraz dzięki uprzejmości Gniezno.NEWS

Koronacja Królewska 2023

W niedzielę 30 lipca br. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, wraz z opiekunem koła – Panią Krystyną Żok, wzięli udział w Koronacji Królewskiej – Festiwalu Kultury Słowiańskiej 2023. Młode Rzemichy z zapałem zaangażowały się w tworzenie fantazyjnych, średniowiecznych fryzur, malowanie twarzy oraz wytwarzanie profesjonalnych ran wojennych (uspokajamy wszystkich zaniepokojonych, obyło się bez ofiar). Obserwując efekty ich twórczości, śmiało twierdzimy, że uczniowie CSR Gniezno mają talent, który w przyszłości będzie można wykorzystać w szeroko rozumianej charakteryzacji filmowej.