Zakończenie roku szkolnego w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

„Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty” – Bolesław Prus

Po niezwykle owocnym czasie pracy i nauki Społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie uroczyście zakończyła rok szkolny 2023/2024.
W ten piątkowy, radosny dzień uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i rzemieślnicy spotkali się w auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM aby w podniosły sposób podsumować – miniony już – czas nauki. W swoich wystąpieniach: Pani Dyrektor Katarzyna Piechocka oraz Podstarszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie – Marek Orlikowski, podziękowali zebranym za wszelki trud włożony w edukację, zaangażowanie w życie szkoły oraz troskę o rozwój szeroko pojętego rzemiosła. W dalszej części uroczystości zostali uhonorowani i nagrodzeni uczniowie wyróżniający się w nauce oraz Ci, którzy niezwykle aktywnie zaangażowali się w życie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie (m.in. członkowie pocztu sztandarowego). Zgodnie z naszą szkolną tradycją, nie mogło zabraknąć części artystycznej, która została pieczołowicie przygotowana przez: Annę Lubawę – opiekuna samorządu uczniowskiego oraz nauczycielki języka polskiego: Kingę Strzelec oraz Klaudię Fikus. Młode Rzemichy zabrały uczestników zakończenia roku szkolnego w „poetycko – muzyczną podróż liryczną”. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, żeby odebrać świadectwa promocyjne.
Całej Ekipie CSR życzymy pięknych oraz satysfakcjonujących wakacji. Niechaj będą one dla Was czasem wytchnienia i autentycznego relaksu po trudach i wyzwaniach roku szkolnego. Do zobaczenia we wrześniu.