Zakończenie roku szkolnego dla Absolwentów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie

„Każda podróż zaczyna się od jednego kroku…” — John Marsden

W piątek 21 czerwca w auli Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla Absolwentów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia. W tym jakże podniosłym, a zarazem wzruszającym wydarzeniu, Młodym Rzemichom z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie towarzyszyli wszyscy Ci, którzy w toku trzech lat nauki w Szkole Fachowców, aktywnie wspierali tegorocznych Absolwentów w rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji oraz odkrywaniu pasji i talentów: Dyrektor Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – Katarzyna Piechocka wraz z Wicedyrektorem Przemysławem Jaroszem, Grono Pedagogiczne, Przedstawiciele Zarządu Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie – z Cechmistrzem Piotrem Gróźniakiem na czele, Mistrzowie Szkolący, Pracownicy Administracyjni Szkoły i Cechu oraz Rodzice.
W swoich wystąpieniach, zarówno Pani Dyrektor, jak również Pan Cechmistrz odnieśli się do motta: Tradycja i Nowoczesność, które stanowi jeden z fundamentów aktywności Szkoły Cechowej. Podziękowali również zgromadzonym za trud włożony w naukę, autentyczne zaangażowanie w życie szkoły oraz wkład w rozwój rzemiosła. W trakcie uroczystości uhonorowani i nagrodzeni zostali Absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem oraz Ci, którzy wybitnie zaangażowali się w życie Szkoły Fachowców. Kierownik Szkolenia Praktycznego – Adam Krystkowiak odczytał „listy gratulacyjne” skierowane do Mistrzów Szkolących, których uczniowie uzyskali najwyższe noty z zajęć praktycznej nauki zawodu. Zgodnie z niepisanym szkolnym obyczajem, nie mogło zabraknąć części artystycznej, która została pieczołowicie przygotowana przez: Annę Lubawę – opiekuna samorządu uczniowskiego oraz nauczycielki języka polskiego: Kingę Strzelec oraz Klaudię Fikus. Młode Rzemichy zabrały uczestników zakończenia roku szkolnego w „poetycko – muzyczną, sentymentalną podróż liryczną”, w trakcie której przedstawicielka Absolwentów – Martyna Orłowska podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas w „szkolnych murach”. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, Absolwenci wraz z Wychowawcami, udali się do sal lekcyjnych, żeby we własnym gronie powspominać czas nauki oraz odebrać świadectwa.
Absolwentom z Ekipy CSR życzymy pięknych oraz satysfakcjonujących wakacji. Niechaj będą one dla Was czasem wytchnienia i autentycznego relaksu po trudach i wyzwaniach roku szkolnego oraz przyniosą siły do podejmowania „nowych wyzwań” na niwie pracy oraz dalszej edukacji.