Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021 w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie

Tradycyjnie 1 września, zainaugurowano w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie nowy Rok Szkolny. Jednak tym razem uroczystość nie była tak huczna jak do tej pory. Ze względu na sytuację epidemiczną związaną z pandemią COVID-19 należało zachować wszelkie obostrzenia i procedury bezpieczeństwa. Dlatego też sama uroczystość została skierowana do uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w CSR Gniezno. W przypadku klas drugich i trzecich, rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego ograniczyło się do spotkania z wychowawcami, którzy przekazali swoim wychowankom wszelkie, niezbędne informacje związane z funkcjonowaniem szkoły w nowych warunkach. Nie da się ukryć, że ten rok będzie czasem wyzwań, z którymi przyjdzie się mierzyć społeczności CSR Gniezno. Mamy jednak nadzieję, że wszystko to tylko umocni naszą wspólnotę, dając jej motywację do wzmożonej pracy. Cóż więcej mówić (…) do dzieła Młodzi Fachowcy, nie dajmy się wirusowi.

Uczennica Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie została laureatką konkursu fotograficznego „Ciekawe zjawiska pogodowe”

Uczennica Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – Vanessa Banaszak, zajęła trzecie miejsce w konkursie skierowanym do młodych fotografów pt. „Ciekawe zjawiska pogodowe”, którego organizatorem było gnieźnieńskie Koło Miłośników Geografii. Vanessie udało się w niezwykle fascynujący sposób ukazać piękno, a zarazem grozę burzy. Naszej adeptce sztuki fotograficznej serdecznie gratulujemy 🙂

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na portalu gniezno24.com.

Konkurs „Ciekawe Zjawiska Pogodowe”

Uczennice Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie – Vanessa Banaszak (kl. 1Cp), Sandra Jóźwiak (kl. 1Cp), Jagoda Czaja (kl. 1Cp), Angelika Śruba (kl. 1Cp) oraz Natalia Woch (kl. 3A), pod opieką mgr Jolanty Bubacz – nauczycielki geografii, wzięły udział w zorganizowanym przez Koło Miłośników Geografii konkursie pt. Ciekawe Zjawiska Pogodowe. Serdecznie gratulujemy zmysłu artystycznego i niesamowitych fotografii, które ujmują pięknem i potęgą uwiecznionych zjawisk pogodowych.

Ekipa CSR Gniezno na Targach Motoryzacyjnych

26 października br. uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie wzięli udział w Targach Motoryzacyjnych, podczas których mieli okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi w motoryzacji. Mechanicy i elektromechanicy nie tylko przyjrzeli się z bliska najnowocześniejszym rozwiązaniom mechanicznym i elektronicznym w pojazdach, lecz również dotknęli trochę żywej historii motoryzacji. Oczywiście poza sprawami bardzo poważnymi, znalazł się czas na trochę zabawy i relaksu.